LiveZilla Live Help

Sociale Media

Sponsers

Lettertypes, fonts installeren in Vista E-mail
dinsdag, 11 maart 2008 07:18

 

 

 

 

Nieuwe lettertypes  in Vista

U bent bezig met een speciale opdracht in Words, Photoshop of elk ander programma wat Fonts gebruikt. Fonts is het "mooie woord" voor lettertypes. U komt tot de ontdekking dat het speciale font wat u zoekt niet behoort tot de standaard uitrusting van uw Fonts database in Vista. Er bestaat dan de mogelijkheid tot het downloaden en toevoegen van deze fonts in Vista. In de wereld waarin wij leven is het moeilijk tot bijna onmogelijk om iets gratis te vinden. In de virtuele wereld van het Internet is dit gelukkig anders, met enig speurwerk zijn er best wel handige leuke gratis dingen te vinden op het Internet. Gratis fonts zijn daar een voorbeeld van. We zouden niet een goede helpdesk zijn als we niet alvast voor u een aantal hoogwaardige sites gevonden zouden hebben. Hieronder volgt niet alleen de tutorial om Fonts te installeren in Vista maar dus ook een aantal uitstekende links naar sites waarbij u zeker zult slagen als het gaat om het vinden van het het juiste lettertype voor uw project.


1. Dafont.com - Een handige site vol met gratis Lettertypes (tip)

2. Freaky Fonts -  Ook op deze site vind u honderden fonts

3. De Startpagina over fonts - Onze eigen startpagina maar dan vol met goede links naar fonts sites. 

4. Adobe Systems - Heel veel verschillende (goedkope) Fonts

5. Windows fonts - Ook de simpelere Times New Roman and Arial kunt u hier vinden.

6. FontCraft - Een ontelbaar aantal historische en gespecialiseerde fonts.

 

Op één van deze webpagina's zult u zeker slagen in het vinden van de het juiste lettertype. Vooral de Gratis Fonts en de startpagina links zijn aanraders!

 

 

Het eigenlijke installeren in Vista

Als eerste maakt u een mapje aan in uw Documenten en noemt dit Fonts. Vervolgens gaat u de fonts downloaden waarvan u denkt dat u die kunt gebruiken in uw nieuwe project. Nu u een aantal fonts op uw computer heeft staan gaan we beginnen met het eigenlijke installeren. Hier voor gaat u naar het configuratiescherm in Vista. (Startbutton - Configuratiescherm) Vervolgens opent onderstaand scherm zich dan:

 

 

Fonts-lettertypes-downloaden

 

U selecteert en klikt u op: Vormgeving  aan persoonlijke voorkeur aanpassen.

 

Fonts-lettertypes-downloaden-installeren

 

Als u dat gedaan heeft selecteert en klikt u op: Een lettertype installeren of verwijderen.

 

Fonts-lettertypes-downloaden-installeren-4

 

Bovenstaand scherm staat nu op uw computerscherm. Nu gaat u met uw muisaanwijzer in het rechtervak staan. Het vak waarin alle lettertypes staan geïnstalleerd, en klikt u op de rechtermuisknop. In het menu wat vervolgens opent (afbeelding) selecteert en klikt u op: Nieuw lettertype installeren. Vervolgens bladert u naar de map waarin u de nieuwe fonts heeft gedownload. U selecteert het font en klikt op installeren. Gefeliciteerd! U heeft uw nieuwe lettertype met succes kunnen toevoegen en vanaf nu kunt u het gaan gebruiken in het programma van uw keuze.

NB. Over het algemeen zijn de fontbestanden ingepakt. voor dat u de fontbestanden kunt installeren zult u eerst de betreffende bestanden moeten uitpakken met een programma als Winzip. Het programma Winzip kunt u gratis downloaden via de volgende link:

                                                ------Winzip Downloaden-----

 

 
We hebben 131 gasten en 1 lid online
  • ldrigepegg
De inhoud van Vista Helpdesk.nl is beschermd door auteursrecht en mag niet gekopieerd worden zonder schriftelijke toestemming van de webmaster.
Joomla Template Design